top of page
  • PRESTEP

Befejeződött Kecskeméten az új nappali ellátást biztosító telephely kialakítása Homokbányán

Frissítve: 2020. máj. 18.

Befejeződött Kecskeméten egy új nappali ellátást biztosító telephely kialakítása Homokbányán. A projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósult meg. Az építkezés legfőbb célja az intézményi struktúrában szervezetileg az Egészségügyi és Szociális Intézmények Igazgatósága (ESZII) által működtetett Értelmi Fogyatékosok Napközi Otthonához kapcsolódó új telephely építése volt Kecskeméten, 48 fő kapacitással, bruttó 351.078.800 Ft-os európai uniós támogatás segítségével.

Kecskemét Megyei Jogú Város Önkormányzata a TOP-6.6.2-15-KE1-2016-00001 konstrukció keretében az „Új nappali ellátást biztosító telephely kialakítása Homokbányán” benyújtott pályázaton bruttó 351.078.800 Ft vissza nem térítendő támogatást nyert. A támogatás mértéke 100%, a támogató alap az Európai Regionális Fejlesztési Alap.


A TOP-6.6.2-15-KE1-2016-00001 konstrukció keretében az „Új nappali ellátást biztosító telephely kialakítása Homokbányán” pályázat keretében az Egészségügyi és Szociális Intézmények Igazgatósága (ESZII) által működtetett Értelmi Fogyatékosok Napközi Otthonához kapcsolódó új telephely 48 fő kapacitással, Kecskemét Homokbánya városrészében épült fel.


A projekttel megvalósult épület szomszédos a mellette párhuzamosan felépült 4 csoportos (Katica) bölcsődével.


A projekt keretén belül megépült a Homokbánya területén (Kecskemét, Agyag utca) egy új, 790 m² hasznos alapterületű, földszintes, két önálló rendeltetési egységet magába foglaló épület. Melynek egyik részében fogyatékos személyek (24 fő), a másik részében pedig az autizmussal élő fiatal felnőttek nappali ellátása (24 fő) történik.

A fejlesztés az értelmi fogyatékosok nappali ellátásának kapacitásbővítésén lényegesen túlmutat.


Hiszen egy olyan, az országban egyedülálló szociális ellátási innováció jött létre, melynek keretében az autizmussal élők ellátása az óvodától a nappali szociális ellátásig – az autizmus kezeléséhez kapcsolódó specifikus feltételrendszernek köszönhetően – biztosított lesz.


A projekt kiemelt célja volt, az autizmussal élők speciális szükségleteit figyelembe vevő, ugyanakkor társadalmi integrációjukat intézményen belül és azon kívül is biztosítani képes nappali ellátási forma kialakítása. Amely hozzájárul ahhoz, hogy az autista fiatalok családjuk körében élhessenek, ugyanakkor a speciális ellátáshoz, segítséghez akadálytalanul hozzájuthassanak. Így biztosítva Kecskeméten a szolgáltatásokhoz történő egyenlő hozzáférés és az egyenlő bánásmód elvét.


A beruházás közvetett célja az volt, hogy az érintett családok terheinek csökkentése mellett, a városban korábban nem tapasztalt méretű munkaerőhiány csökkentéséhez is hozzájáruljon a projektgazda a – fiatal, értelmi sérült családtagok ellátásának szervezeti, intézményi hiányosságai miatt inaktívvá vált – szülők munkaerő-piaci re-integrációjával.


Forrás: hiros.hu

bottom of page